تبلیغات
شهر باغبانی - گیاهان آویزی برای زندگی مدرن
شهر باغبانی
`·.¸¸.·¯`··._.·`(horticulturecity)`·.¸¸.·¯`··._.·`

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان : <1>
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دیکشنری آنلاین

دیکشنری آنلاین

Powered by WebGozar

گیاهان آویزی برای زندگی مدرن

گیاهان آویزی برای زندگی مدرن :

با توجه به افزایش جمعیت و تکنولوژی جدید و گسترش سریع آن و صنعتی شدن شهرها تغیرات مهم و اساسی در ساختمان های شهری به عمل آمده است.در گذشته نه چندان دور منازل مسکونی دارای فضاهای وسیع و نسبتاٌ بزرگی بودند که در محوطه آن انواع گل ها وگیاهان زینتی پرورش داده می شد. به تدریج این منازل جای خود را به ویلاهای کوچک تری دادند که فقط چند درخت یا چند بوته گل در حیاط منزل کاشته می شد . ولی در اثر افزایش جمعیت و مهاجرت های وسیع و کمیاب شدن زمین و بالا رفتن قیمت آن منازل جای خود را به آپارتمان ها دادند به طوری که هروز شاهد تخریب یک ویلا وتبدیل آن به ساختمان چند طبقه هستیم . این آپارتمان های چند طبقه ابتدا دارای جایگاهی به نام پاسیو برای گیاهان بود ،که علاقه مندان به گل با ذوق فراوان گل ها و گیاهان زیبایی را در آن پرورش می دادند ولی این آپارتمان ها هر روز کوچک و کوچک تر می شوند و محلی برای پرورش گیاهان باقی نمی ماند .در کشورهای پیشرفته در چنین مواردی از گیاهان آویزی استفاده می کنند . امروزه آپارتمان ها که فضای محدودی دارند استفاده از گیاهان آویزی تنها روش تزئین آپارتمان ها ،دفاتر کار،مطب ها،و فروشگاه هاو غیره می باشند به علاوه گیاهان با این روش از دسترس بچه ها و حیوانات اهلی مصون می مانند .

تعریف گیاهان آویزی :

گیاهان آویزی را فقط گیاهان رونده یا خزنده نظیر عشقه و هویا تشکیل نمی دهد، بلکه از گیاهان گسترده مانند مارانتا  و گیاهان آبشاری و گیاهانی که حالت افتاده دارند نظیر سرخس ها ،گندمی و گیاهان طوقه ای مانند بنفشه افریقایی وانواع گیاهان افراشته مانند آرالیای ژاپنی می توان استفاده کرد.

مراقبت و مکان یابی گیاهان آویزی:

در آپارتمان ها و دفاتر کار ،اتاق ها و مکان های مختلفی وجود دارند که دارای شرایط متفاوتی هستند . بعضی از آن ها آفتابگیر بوده و گرمای زیادی دارند. برخی همیشه سایه و نور غیر مستقیم خورشید به آنها می تابد و سردتر می باشند و بالاخره مکانهایی در آپارتمان وجود دارد که درجه حرارت شب ها زیر دمای روز می باشد.

گیاهان نیز از نظر نیاز با هم متفاوت هستند . بعضی نور پسند ،برخی سایه پسند ،عده ای گرما دوست و تعدادی هوای معتدل تا سرد را می پسندند. بنا براین می توان از این تفاوت ها استفاده کرد و برای هر مکان گیاه مناسبی انتخاب کرد وآن نقطه را تز ئین و از شاخ و برگهای زیبا و گل های رنگین و متنوع آن ها لذت برد.

معمولاٌ گیاهان آویزی در مقایسه با گیاهان غیر آویزی به مراقبت بیشتری نیاز دارند.زیرا در داخل اتاق درجه حرارت هرچه به طرف سقف برویم زیادتر می شود.

اسچینانتوس  ( Aeschynanthus lobbianus ) 

 اسچینانتوس

 مراقبت از اسچیانتوس ها:

دما :هوای معتدل تا گرم را می پسندد .حداقل دما در شب 17-18درجه سانتی گراد .

نور:به نور زیاد نیاز دارد ولی در تابستان در آپارتمان و خارج از آپارتمان سایه کامل خورشید را ترجیح می دهد.

آبیاری:خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید ولی خیس نکنید مگر آن که گلدان زهکشی خوبی داشته باشد.

کود:هر ماه بعد از گلدهی هنگامی که گیاه رشد زیادی دارد. ولی در پاییز و زمستان هر 2 ماه 

خاک:خاک توصیه شده ولی می توانید برای آن که خاک هوموس بیشتر داشته باشد به مخلوط پیت ماس اضافه کنید

 

                                                       

اسچینانتوس

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : مهدی اسماعیلی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • ترجیح میدهید مطالب وبلاگ بیشتر به چه صورت ارائه شود ؟

نویسنده

مترجم سایت